پردیس بنت الهدی صدر رشت

بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان گیلان

بسم الله الرحمن الرحیم
انَّ الَّذِینَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ الْمَلائِکةُ أَلَّا تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کنْتُمْ تُوعَدُونَ.سوره فصلت/آیه ۳۰
امسال در آستانه روز قدس و همراهی و همدلی با مردم عزیزفلسطین،جهان درگیر ویروس همه گیر کرونااست.
 در شرایطی که اکثر ملت‌ها و به تبع آن دولت‌ها بر لزوم بازنگری در رفتار خود چه در قبال انسان و حقوق اساسی آن و چه در خصوص تعاملات سیاسی و اقتصادی و بین المللی تاکید دارند، رژیم اشغالگر فلسطین نه تنها دست از محاصره و تجاوز بر نداشته که همچون حامی اصلی خود ایالات متحده از هیچ تلاشی برای استفاده ابزاری از این شرایط و به خطر افکندن جان میلیون‌ها انسان و بهره برداری سیاسی از شرایط بحرانی جهان فروگذار نکرده است.
 مسئله اشغال سرزمین فلسطین، موضوع یک ملت و دولت یا یک قوم و قبیله نیست بلکه شراره‌های شری آشکار است که دامان انسان و انسانیت را گرفته و حدود آن در گستره‌ی یک جغرافیای خاص محدود نخواهد شد .
 اسرائیل نماد یک رژیم جعلی است که بر بستر انواع  تجاوزات و بد اخلاقی‌ها  و قانون شکنی‌ها شکل گرفته است. امروز بسیاری از فجایع منطقه و جهان را از همین زاویه می‌توان تحلیل و پیامدهای آن را توضیح داد که حتی خارج از مرزهای فلسطین اشغالی در حال وقوع است.
معامله قرن و طرح الحاق کرانه باختری و تغییر پایتخت اشغالگران به قدس شریف اگرچه اوج وقاحت و نیت واقعی صهیونیست‌ها برای حذف موجودیت فلسطین و هویت زدایی از این سرزمین را آشکار کرده است اما به هیچ رو موضع جدیدی نیست و از ابتدای اشغالگری هدف بوده است. 
کانون بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان استان گیلان در آستانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس ضمن انزجار از تحریم‌های صورت گرفته از سوی برخی کشورهای غربی علیه حزب‌الله لبنان و  فشارهای بین‌المللی بر آن که با هدف تضعیف مقاومت اسلامی صورت می‌گیرد، بر میثاق دوباره با اندیشه‌های ناب امام خمینی وتبعیت از راهبری امام خامنه ای مد ظله العالی در دفاع از ملت مظلوم فلسطین و وفاداری به آرمان رهایی قدس شریف تاکید نموده و ضرورت حفظ اتحاد راهبردی همه گروه‌های فلسطینی برای مقابله با توطئه‌های شوم صهیونیستی را یادآور می‌شود.
همچنین به کشور‌های عربی و مسلمان منطقه که در طرح شرم آور عادی سازی روابط با دولت اشغالگر اسرائیل مزورانه سهیم هستند، هشدار می‌دهیم  که ملت‌های شما طعمه‌های بعدی صهیونیسم خواهند بود. پس تا دیر نشده به آرمان بلند آزادی فلسطین و قدس شریف بازگشته و در کنار ملت‌های خود سرود آزادی و عزت سر دهید.
ما اساتید با اتحاد همیشگی نقشه شوم اسرائیل غاصب وحامیان آن را برای دانشجو یانمان تبیین ودر تربیت دلاورانی با معرفت در پاسداری از اسلام وحامیان آن،تا ایثار جان دریغ نخواهیم کرد.
اللهم الرزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک.
کانون بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان استان گیلان


نظرات کاربران